PRO Edukacyjnie kreatywna edukacja, edukacja holistyczna

dr Anna Natalia Chlebus

Biblioteka

firefox-gray Biblioteka zawiera informacje o książkach, filmach i artykułach godnych uwagi, o różnych instytucjach i organizacjach. Można w niej znaleźć nowości ze świata nauki, a także ciekawe cytaty i odnośniki do stron internetowych o tematyce naukowej i edukacyjnej. Zapraszamy.

Katalog


Cytaty"Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać."

- Denis Diderot


"Ludzie, którzy w istotny sposób przyczynili się do poszerzenia naszej wiedzy o świecie fizycznym (...) nigdy nie pracowali z myślą o jakichś praktycznych, nie mówiąc już o wojskowych celach."

- Albert Einstein


"Wybitne umysły są zawsze gwałtownie atakowane przez miernoty, którym trudno pojąć, że ktoś może odmówić ślepego hołdowania panującym przesądom, decydując się w zamian na odważne i uczciwe głoszenie własnych poglądów. - "

- Albert Einstein o Bertrandzie Russellu w związku ze sporem na temat mianowania Russella profesorem City University of New York (13 marca 1940r.)


"Że nikt ci nie powie, żeś głupi, przez to mądrym nie jesteś."

- Aleksander Fredro


" Oświecenie to wyjście człowieka ze stanu małoletniości, w której był zatrzymany z własnej winy. Małoletniość to niezdolność posługiwania się rozumem bez kierunku nadanego przez inną osobę. Powiemy, iż człowiek pozostaje w stanie małoletniości z własnej winy, jeśli przyczyną tego stanu nie jest niedostatek rozumu, ale brak decyzji i odwagi aby się nim posługiwać bez czyjegokolwiek kierownictwa Sapere aude! Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem! Oto dewiza Oświecenia."

- Immanuel Kant


" Co do mnie, to wierzyłem kiedyś w reinkarnację, ale było to w moim poprzednim wcieleniu."

- Paul Krassner


"Starożytni mawiali: "mundus vult decipi, ergo decipiatur". Świat łaknie oszustw, więc jest oszukiwany."

- Stanisław Lem "Okamgnienie"Książki


Steward I., Czy Bóg gra w kości?
Losowość we wszechświecie.Artykuły

Prokopiuk J., Nauka i potrzeba jej przemiany. BZB nr 1
Interesująca dyskusja o paradygmatach nauki.
Autor - Jerzy Prokopiuk - antropofilozof, reformator

Chlebus A. N., Współczesna nauka - czego możemy być pewni?
Wartości, jakie w nasze życie i do naszego sposobu postrzegania świata, może wnieść współczesna nauka. Zaprezentowanie esencji współczesnych osiągnięć fizyki.
Autorka - Anna Natalia Chlebus, doktor oceanografii fizycznej, magister informatyki, pedagog, specjalista ds optymalizacji procesu nauczania, instuktor żeglarstwa.Filmy

Stowarzyszenie umarłych poetów.

Podróż na kranieć wszechświata.

Niebieskoocy.Instytucje i organizacje


Strony naukowe i edukacyjne


Nowości ze świata nauki