PRO Edukacyjnie kreatywna edukacja, edukacja holistyczna

dr Anna Natalia Chlebus

Opinie o zajęciach i szkoleniach prowadzonych przez dr Annę Natalię Chlebus
(zobacz też na: nataliachlebus.pl)

Wykłady interdyscyplinarne w Gimnazjum w Mikołajkach Pomorskich

 • Marta, lat 15: Zajęcia były ciekawe, wesołe, przyjemne, dużo z nich wyniosłam, bardzo interesujące. Pani, która je prowadziła bardzo pogodna, sympatyczna i przyjazna. Ogólnie SUPER!!!
 • Emilia, lat 15: Moim zdaniem zajęcia wykładowe przeprowadzone przez panią Natalię były rewelacyjne. Dużo się nauczyłam. Pani była dla nas bardzo miła, wyrozumiała. Chciałabym, żeby było więcej takich zajęć.
 • Wiktoria, lat 15: Zajęcia były fajne. Opinia jest pozytywna, zajęcia mogły by trwać dłużej (trwały 4 godziny), fajnie było.
 • Katarzyna, lat 15: Zajęcia były bardzo interesujące, Pani mówiła w ciekawy sposób i była bardzo sympatyczna :). Na zajęciach można było dowiedzieć się rzeczy, które są związane z naszym życiem codziennym. Oprócz teorii były rzeczy praktyczne, które są przydatne. Spośród poruszonych zagadnień za najbardziej wartościowe uważam te na temat naszego zdrowia i jak o nie dbać za pomocą ruchu i odpowiedniego trybu życia.
 • Iga, lat 15: Zajęcia były bardzo interesujące, przebiegały w przyjaznej atmosferze. Pani prowadząca była dla nas miła i zachęcała do współpracy. Przedstawiła nam wiele wiadomości, które będziemy stosować w codziennym życiu. Za najbardziej wartościowe spośród poruszonych zagadnień uważam te o wpływie ruchu na funkcjonowanie naszego zdrowia psychofizycznego.
 • Justyna, lat 15: Dzisiejsze zajęcia były ciekawe. Dowiedziałam się ważnych i przydatnych informacji, jak dobrze funkcjonować na co dzień. Wszystkie zagadnienia poruszone na wykładzie były wartościowe. Film o życiu w komforcie był też bardzo ciekawy, myślę, że skorzystam z tych porad.
 • Patrycja, lat 15: Bardzo mi się podobał wykład, można by to powtórzyć. Za najbardziej wartościowe spośród poruszonych zagadnień uważam pracę mózgu, zanieczyszczenie wód i scenki :)

Cykliczne zajęcia dla wybranych uczniów szkół gimnazjalnych

 • Zajęcia są prowadzone w bardzo ciekawy sposób. Podczas tych zajęć nauczyłem się wiele rzeczy przydatnych w szkole, a także dużo ciekawostek, np. rodzaje symetrii, złoty podział, wiązanie węzłów. Nie ma lepszej pami od pani Natalii.
 • Zajęcia są bardzo ciekawe. Omawiane na nich tematy są niezwykle interesujące. Dowiaduję się wielu rzeczy, których nie ma w programie nauczania realizowanym w szkole. Pomagają one w zrozumieniu otaczającego mnie świata. Podoba mi się sposób prowadzenia zajęć, ponieważ nie jest jak w szkole, że nauczyciele całą lekcję mówią na jakiś temat i dyktują notatkę, ale oglądamy też filmy, rysujemy itd. oraz prowadzona jest dyskusją. Mamy świetną panią, która ma dużą wiedzę i w ciekawy sposób nam ją przekazuje.
 • Zajęcia te bardzo dużo mi dają. Dowiaduję się na nich wielu rzeczy, o których nigdy nie mogłabym usłyszeć w szkole, a na pewno przydadzą mi się w przyszłym życiu. Sposób prowadzenia zajęć w formie wspólnej dyskusji bardzo mi odpowiada, ponieważ poza wiedzą, jaką zdobywam, mam możliwość poznania zdania innych na dany temat, jak i podzielenia się swoją opinią. Poruszanie tematów z różnych dziedzin umożliwiło mi określenie własnych preferencji. Na zajęciach zawsze panuje przyjacielska atmosfera, w której miło się pracuje. Zawsze wyczekuję kolejnych zajęć i jeżdżę na nie z ogromną przyjemnością:)
 • przyjemne; dużo luzu; realizacja materiału uzupełniającego wiedzę szkolną; o wiele lepsze niż program szkolny; nie jesteśmy do niczego zmuszani; nie trzeba robić prac domowych - dużo zapamiętujemy z lekcji; możemy wybierać tematy najbardziej dla nas istotne; zwiększenie wiedzy
 • Zajęcia są bardzo ciekawe. Dowiaduję się wielu nowych rzeczy, a potem wykorzystuję swoją wiedzę w szkole. Często rozszerzamy nasz program na zajęciach i robimy materiały poszerzające nasze horyzonty. Przyswajamy wiedzę w miłej, przyjaznej atmosferze. Wiedza, którą zdobyłam w tym projekcie zmieniła mój punkt widzenia w wielu dziedzinach. Przez wiele lat będę pamiętała o osobach, które tu poznałam i wykorzystywała informacje oraz wiedzę, którą zdobyłam, w swoim życiu.
 • zajęcia sa interesujące; uczę się rzeczy, które nigdy nie będą omówione w szkole; nie nudzimy się; mamy super nauczycielkę; czuję się doceniany; lepiej postrzegam świat;
 • Zajęcia są wspaniałe! Żadna grupa nie ma takiej cuodownej wykładowczyni, która przyprowadza na zajęcia milionera, organizuje malowanie na 500 kartkach, przynosi na zajęcia truskawki. Tematy, które przerabiamy, są rewelacyjne, o takich rzeczach nie uczymy się w szkole. Nawet jeśli przerabiamy jakiś temat teoretycznie nudny, zawsze i tak rozmawiamy o tych ciekawych rzeczach. Zajęcia przebiegają w miłej atmosferze i dają nam bardzo wiele. Podsumowując, zajęcia są super i cieszę się, że zdecydowałam się wziąć w nich udział.
 • Zajęcia są bardzo fajne. Sposób ich prowadzenia bardzo mi odpowiada. Opiekun respektuje nasze zdanie i bierze je pod uwagę, gdy zastanawia się nad formą omawiania tematu. Zagadnienia o których mówimy też są wybierane przez nas, dlatego rzadko się nudzimy. Poznałem sporo ciekawostek. Część z nich przydaje mi się na zjaęciach w szkole. Dziesięć wymiarów, bomby atomowe, fraktale, złudzenia optyczne, symetriia, wiązanie węzłów. Mieliśmy także różne atrakcje tj. Mikołajki, gra w mafię, wyścigi.

Wykłady interdyscyplinarne w Gimnazjum w Kobylnicy

 • Nauczycielka: Wykłady bardzo interesujące, osoba prowadząca niezwykle sympatyczna. Za szczególnie wartościowe spośród poruszonych zagadnień uważam przedstawienie zagadnień dotyczących zdrowego stylu życia, zagrożeń wynikających z nadużywania soli.
 • Sandra, lat 15: Uważam, że były to jedne z najciekawszych i najciekawiej poprowadzonych wykładów. Wszystko było fajne, a najbardziej opis prac półkul mózgu. Treść wykładów była dobrze opracowana.
 • Natalia, lat 15: Bardzo mi się podobało i zapraszam :) Za najbardziej wartościowe spośród poruszonych zagadnień uważam te nt funkcjonowania naszego mózgu i przetwarzania obrazu.
 • Sara, lat 15: Bardzo fajnie było, zabawnie :) Wszystko było wartościowe, za najbardziej wartościowe uważam informacje o "rozluźnianiu umysłu".
 • Agnieszka, lat 15: Było super;D. Za najbardziej wartościowe spośród poruszonych zagadnień uważam omówienie działania mózgu i pokazanie, jak się można zrelaksować i zredukować stres.

Wykłady interdyscyplinarne w Gimnazjum w Bożympolu Wielkim

 • Agata, lat 14: Podobało mi się prowadzenie wykładu w formie zabawy. Dzięki tym zajęciom poznałam informacje o oczach.
 • Weronika, lat 14: Podobały mi się iluzje optyczne i obrazy w 3D. Wszystko mi się podobało. Te zajęcia utrwaliły moją wiedzę.
 • Dominika, lat 14: W tych zajęciach podobało mi się wszystko. Były interesujące i ciekawe. Te wszystkie informacje poszerzyły moją wiedzę.

Wykłady interdyscyplinarne w Gimnazjum nr 2 w Gdańsku

 • Klaudia, lat 14: Podobały mi sie wszystkie doświadczenia, iluzje optyczne oraz gdy zakładaliśmy okulary i widzieliśmy obraz w trójwymiarze. Natalia wszystko nam ciekawie opowiadała. Z tego wykładu wiem więcej o moim mózgu oraz o oczach. Bardzo mi się podobało.

Zajęcia w Gimnazjum w Kielnie

 • Ania, lat 14: Bardzo mile spędzony czas, łagodne podejście do uczniów, ciekawe wiadomości na temat naszego mózgu. Bardzo podobał mi się wykład.
 • Daria, lat 14: Zajęcia bardzo mi się podobały, dlatego, że były ciekawe oraz mogłam nauczyć się czegoś nowego.
 • Justyna, lat 14: Co było fajnego na zajęciach : jak mówiliśmy o półkulach mózgu; jak przedstawialiśmy się, jak oglądaliśmy różne obrazki; jak żartowała z nami Natalia, w ogóle wszystko było fajne. Natalia jest bardzo fajną osobą i potrafi wytłumaczuć w ciekawy sposób; wiele mi przekazała.
 • Jakub, lat 14: Zajęcia były bardzo interesujące. Uważam, że były to zajęcia wciągające, na których różnego rodzaju doświadczenia pomogły utrwalić poznane materiały. Pozytywnie można także wyrazić się o nauczycielu prowadzącym, który potrafi zainteresować uczniów każdym materiałem.
 • Beata, lat 14: Zajęcia były fajne. Lajtowy sposób podejścia wykładowcy do uczniów. Wykład precyzyjny i krótki. Nie było nudy. Dużo doświadczeń. Bardzo podobał mi się wykład.
 • Agnieszka, lat 14: Bardzo mi się podobało, dużo się nauczyłam. Dziękuję za wytłumaczenie mi fizyki i innych rzeczy.
 • Z lekcji zapamiętałem i zrozumiałem lepsze strony fizyki, podobały mi się te doświadczenia z kartkami, było wesoło i fajnie.
 • Katarzyna, lat 14: Było fajnie, super. Wiem, jak widzimy. Podobała mi się scenka, złudzenia. Ładnie opowiadałaś!!!
 • Karolina, lat 14: W tych zajęciach podobało mi się praktycznie wszystko. Takie luźne podejście. Dużo rzeczy wyniosłam z tych zajęć. Podobało mi się zwracanie do siebie po imieniu, lepiej się rozmawiało. Każdy mógł się udzielić.

Wykłady interdyscyplinarne w Zespole Szkół w Kołczygłowach

 • Oskar, lat 14: Zajęcia byłby ciekawe, interesujące. To spotkanie przedstawiło mi, jak postrzegać świat, by było fajnie. Pani Natalia pokazała nam ciekawą prezentację.
 • Arkadiusz, lat 14: Zajęcia z panią Natalią były naprawdę super, w ogóle się nie nudziłem, ponieważ pani dawała nam odpocząć i były różne zabawy.

Wykłady interdyscyplinarne w Zespole Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie

 • Marta, lat 15: Zajęcia bardzo mi się podobały, ponieważ było sympatycznie i polubiłam Natalię. Te zajęcia pomogły mi rozwinąć wiedzę o wszechświecie.
 • Kamil, lat 15: Zajęcia były ciekawe. Natalia była bardzo sympatyczna i bardzo dobrze przygotowana. Po wykładach na pewno będziemy wiedzieć więcej o wszechświecie. Czas był bardzo dobrze zagospodarowany i bardzo mi się podobało.
 • Klaudia, lat 15: Dzisiejsze zajęcia były bardzo ciekawe. M.in. dlatego, że "przewodnik" - Natalia, była bardzo miła i nawiązała z nami dobry kontakt. Ciekawym doświadczeniem było patrzenie na obracającą się baletnicę, która zmieniała kierunki. Zapraszamy ponownie :)
 • Klaudia, lat 15: Zajęcia były interesujące. Natalia bardzo dobrze prowadzi zajęcia i potrafi zainteresować słuchającego. Przeprowadziła doświadczenia i opowiedziała o nich, więc niektóre rzeczy na pewno zapamiętam.
 • Joanna, lat 15: Podobały mi się eksperymenty i nasz udział w pozyskiwaniu wiedzy, a nie wyłącznie suche informacje. Natalia jest osobą z dużym poczuciem humoru (duży +;)).
 • Amanda, lat 15: Zajęcia były ciekawe, Natalia była bardzo sympatyczna i świetnie się rozmawiało. Po wykładach na pewno więcej będę myśleć na temat wielkości i sensu wszechświata. Czas spędziliśmy bardzo wesoło i na luzie, co bardzo mi się spodobało.
 • Artur, lat 15: Podobało mi się: -świetna atmosfera, - luzik w rozmowie, - Natalia wygląda na 18stkę :), - Natalia daje dobre rady z postawą i łatnie się uśmiecha, -ciekawe złudzenia, -najlepsze wykłady, na których byłem, - Natalia uśmiechaj się dalej i będzie idealnie :), - Natalia na luzie podchodzi do każdego z nas.
 • Klaudia, lat 15: Dowiedziałam się różnych rzeczy o kosmosie. Eksperymenty były bardzo fajne i zrozumiałe. Akurat te wykłady bardzo mi się podobały. Natalia była bardzo dla nas otwarta i miła.
 • Karolina, lat 15: Zajęcia były bardzo ciekawe. Natalia była bardzo miała, wszystko, co mówiła, było zrozumiałe, łatwe do zapamiętania. Pokazała nam slajdy galaktyk i przedstawiła w skrócie nasz temat przeprowadzanych projektów oraz różne ciekawostki związane ze złudzeniami optycznymi.

Wykłady interdyscyplinarne w Zespole Szkół w Lichnowach

 • Patryk, lat 14: Podobał mi się sposób pracy. Zajęcia były ciekawe.
 • Dominika, lat 14: Najbardziej na zajęciach podobały mi się ćwiczenia, oglądanie kryształów, ogólnie wszystko było ciekawe. Dzięki zajęciom dowiedziałam się więcej o swoich kolegach, koleżankach, o cząsteczkach. Natalia była miła, traktowała nas jak przyjaciół.
 • Claudia, lat 14: Na zajęciach podobały mi się ciekawostki i ogólnie całe zajęcia. Te zajęcia dały mi przydatne informacje na przyszłość.

Wykłady interdyscyplinarne Zespół Szkół w Linii

 • Podobało mi się, że pani nam opowiadała o doświadczeniu z życia, a nie czytała tylko z prezentacji, jak zeszła pani. Wszystko mi się podobało.
 • Beata, lat 14: Bardzo mi się podobały te zajęcia. Opowiadania o żeglarstwie. Uważam, że była to interesująca lekcja :) Te wykłady dały mi więcej wiedzy o świecie.

Wykłady interdyscyplinarne w Zespol Szkół w Lipnicy

 • Anna, lat 14: Na tych zajęciach bardzo mi się podobało to, że niektórzy uczniowie, którzy zostali zwycięzcami konkursu, dostali upominki.

Wykłady interdyscyplinarne w Zespole Szkół im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

 • Daria, lat 14: Zajęcia bardzo mi się podobały, dlatego, że były ciekawe oraz mogłam nauczyć się czegoś nowego.

Wykłady interdyscyplinarne w Gimnazjum w Nowym Dworze Kwidzyńskim

 • Aleksandra, lat 14: Te zajęcia pomogły mi poznać sposób na poradzenie sobie ze stresem. Znam metody na wyciszenie się, aby nie krzywdzić innych.
 • Małgorzata, lat 14: Te zajęcia nauczyły mnie, jak radzić sobie ze stresem, wyłączyć się i nie przejmować się tym, co było. Myślę, że teraz będę lepiej radzić sobie ze stresem i moimi problemami.

Wykłady interdyscyplinarne w Zespole Szkół w Ostaszewie

 • Radek lat 14: Ta lekcja dała mi bardzo wiele :) Dowiedziałem się wiele nowych, ciekawych rzeczy, które rozszerzyły moje horyzonty informatyczne. Pani była bardzo miła i można było porozmawiać o wszystkim. Dziękuję. PS. Jeśli Pani do nas nie wróci ZASTRAJKUJEMY! :)
 • Małgorzata, lat 14: Te zajęcia dały mi bardzo dużo. Zmieniły moje postrzeganie świata i człowieka. Dowiedziałam się bardzo wielu ciekawych rzeczy, o których wcześniej nie wiedziałam. Myślę, że wiadomości zdobyte podczas wykładu (szczególnie te dotyczące mózgu) przydadzą mi się w dalszym życiu w udoskonalaniu siebie.

Wykłady interdyscyplinarne w Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach

 • Filip, lat 15: Było bardzo fajnie i przyjemnie. Dowiedziałem się o ważnych dla mnie chorobach wzroku oraz o możliwościach naszego umysłu oraz o tym, jak mało go wykorzystujemy. Podobał się się sposób prowadzenia zajęć.
 • Jakub, lat 15: Co mi się podobało: - okulary 3D, - możliwość spytania się o coś niedokładnie wyjaśnionego, - rozmowy.
 • Weronika, lat 15: Myślę, że z tej lekcji wyniosę dużo. Dowiedziałam się o wielu nowych rzeczach, zresztą interesujących. Uważam je za wartościowe. Kiedyś były dla mnie tajemnicami. Nie były to rzeczy, które na co dzień realizujemy na zajęciach. Fajnie jest od tego czasem odpocząć. Natalia jest spoko! Te zajęcia również.
 • Mateusz, lat 15: Generalnie było fajnie. Miło słuchało się Natalii i wg mnie nie było nudno. Dowiedziałem się wielu ciekawych dla mnie rzeczy i chciałbym być na kolejnym wykładzie o tej tematyce.
 • Paweł, lat 15: Ciekawe opowiadanie. Nauczyłem się wyciszyć. Luźna rozmowa. Zagadkowe. Interesujące.
 • Natalia, lat 15: Te zajęcia były dla mnie wartościowe, ponieważ bardzo interesuję się takimi rzeczami. Podobało mi się omówienie funkcji mózgu, tych, z których wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy.
 • Mateusz, lat 15: Najbardziej w tych zajęciach podobały mi się doświadczenia z 3D. Dowiedziałem się szczegółowo, jak działa mój mózg i co mogę zrobić, żeby "ulepszyć go". Podobał mi się również sposób prowadzenia zajęć przez Natalię. Prowadziła je ciekawie.
 • Magdalena, lat 15: Najbardziej podobało mi się wszystko na temat mózgu. Zawsze mnie to interesowało, kwestie podświadomości, intuicji itp. bardzo mnie ciekawią. Zajęcia były najlepszymi spośród naszych dotychczasowych wykładów. Właśnie na takie coś liczyłam.
 • Karolina, lat 15: Dzisiejsze zajęcia dopomogły mi wyciszyć myśli. Wgłębiłam się w psychologię, która męczy mnie na co dzień, gdyż spoglądam na świat inaczej, tak myślę. Wgłębiłam się w tajniki ludzkiego umysłu oraz jego funkcjonowania. Osobiście podobało mi się wszystko.

Wykłady interdyscyplinarne w Gimnazjum w Sławęcinie

 • Izabela, lat 14: Podobały mi się te półkule i obrazy. Dowiedziałam się, że wyobraźnia może wywołać różne skutki patrzenia na świat. Było dość ciekawa astronomia itd. Było naprawdę ciekawie.
 • Milena, lat 14: Zrozumiałam, na czym polega złudzenie optyczne. Już wiem, na czym polega ruch. Bardzo mi to pomoże w dalszym wyborze toku nauki. Rozumiem świat fizyki.

Wykłady interdyscyplinarny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie

 • Beata, lat 14: Te zajęcia bardzo mi się podobały, ponieważ wszystko było dobrze wytłumaczone. Zajęcia nie odbywały się w sposób wykładowy, tylko w formie zabawy, co było bardzo ciekawe.
 • Cezary, lat 14: Zainteresowała mnie fizyka, teoria strun. Otworzyło mi się myślenie na to, co nas otacza. Zajęcia przeprowadzone były ciekawie. Bardzo mi się podobało. Zainteresowało mnie to, co nas otacza.

Wykłady interdyscyplinarne w Zespół Szkół Publicznych w Skórczu

 • Ewa, lat 14: Zajęcia dały mi się wyluzować. Wiem teraz, jak nasz mózg może nas mylić, jak bardzo ważne jest prawidłowe posługiwanie się prawą i lewą półkulą.
 • Marta, lat 14: Te zajęcia dały mi wiedzę na temat mojego mózgu. Były to zajęcia bardzo "wyluzowane", takie jak życie. Nie były nudne, ponieważ takie rzeczy warto wiedzieć i na pewno dużo wyniosę z tej lekcji.
 • Luiza, lat 14: Te zajęcia dały mi przede wszystkim większą wiedzę. Najbardziej podobało mi się tłumaczenie, w jaki sposób możemy sobie radzić z problemami. Nie ma rzeczy, która by mi się nie podobała. Moim zdaniem, najciekawszy wykład.
 • Igor, lat 14: Podobało mi się, jak Pani opowiadała. Zajęcia te dały mi wiedzę, co mam robić, gdy jestem smutny, albo coś takiego.
 • Iwona, lat 14: Te zajęcia pozwoliły mi zrozumieć to, z czego nie zdawałam sobie sprawy. Dowiedziałam się, że nie trzeba martwić i przejmować się tym, co jest dla nas trudne. Bardzo podobał mi się przekaz informacji. Te wykłady były interesujące.
 • Fabian, lat 14: Te zajęcia pozwoliły mi zrozumieć, jak są zbudowane okulary. Dowiedziałem się, jak zbudowane jest oko. Podobały mi się "obrazy 3D". Według mnie był to ciekawy wykład.
 • Ania, lat 14: Te zajęcia nauczyły mnie wielu informacji, których nie wiedziałam i które przydadzą mi się w nauce, np. na lekcji fizyki, rozwiązywaniu testów.

Wykłady interdyscyplinarne w Zespole Szkół w Ryjewie

 • Karolina, lat 14: Dowiedziałam się wiele o giełdzie; ciekawe tematy; pomysł na to, co mogę robić w przyszłości.
 • Monika, lat 14: Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy dotyczących pieniędzy i mojej przyszłości. Jak można stać się kimś więcej i kimś ważnym.
 • Ania, lat 14: Podobało mi się wszystko:) Jest super!

Wykłady interdyscyplinarne w Zespole Szkół w Pszczółkach

 • Marta, lat 14: Dowiedziałam się, że w oku są czopki i pręciki! Już nie ufam swoim oczom!
 • Tomasz, lat 14: Dowiedziałem się ciekawych rzeczy o poznawaniu świata. Wiem, jak łatwo można oszukać zmysł wzroku.